Sénior Femení Benzineres Febrer Martí

Rafel Pastor, seleccionador de 3×3 de Mallorca

Júnior LABORATORI22

Mini D5 SPORT SHOP

 

LES SÉNIORS BENZINERES FEBRER MARTÍ ACONSEGUEIXEN EL FACTOR PISTA EN EL PLAY-OFF PEL TÍTOL

El nostre equip sénior femení visità diumenge al Joan Capó de Felanitx amb la segona plaça de la fase final d’insular en joc. Les nostres jugadores varen realitzar un gran partit i aconseguiren la victòria per 54 a 71 assegurant així la segona plaça i aconseguint portar les semifinals pel títol a Manacor.

El partit de semifinals es jugarà a La Salle de Manacor dia 21 de maig contra el mateix Joan Capó de Felanitx. Una victòria obriria les portes a l’ascens a la Lliga Balear, fita que seria històrica pel nostre club i la nostra ciutat.

ELS JÚNIORS LABORATORI22 ACONSEGUEIXEN UNA GRAN VICTÒRIA A CASA DEL SCD HISPANIA 

L’equip júnior dirigit per en Mateu Cortés va aconseguir una emocionant i gran victòria a Hispània, decidida per un ajustat 87 a 89. Una gran alegria per un equip que està realitzant una gran temporada.

Per la seva banda, els júniors RT. ES PARC varen ser superats a casa per La Salle B en un partit a on els nostres dominaren clarament al principi però on l’equip visitant va trobar la manera de capgirar el marcador. Al final derrota per 66 a 76 amb un marcador més clar del mostrat durant els quaranta minuts.

D’altra banda, les cadets RT. ES CRUCE venceren a casa del Hispania-Pla per un contundent 25 a 63, els cadets BOTIGA SENYORETS foren superats a Manacor per l’Hispània per 31 a 65 i els cadets XINXERAM venceren dins Àgora Portals per 54 a 65 en un molt bon partit dels nins de n’Andreu Serra.

En categoria infantil, les nines del BUFETE PERELLÓ varen fer un bon partit tot i perdre 45 a 57 contra Santa Maria.

GRAN FINAL DE TEMPORADA DE LES MINIS INNOVATEC SECURITY I DELS MINIS D5 SPORT SHOP

Les nostres minis de categoria especial varen aconseguir la tercera victòria consecutiva davant el Bahía San Agustín per un clar 71 a 60. Les nines han fet un final de temporada espectacular mostrant la seva gran progressió.

Per la seva banda, els minis de categoria especial arribaren a la darrera jornada de lliga amb opcions d’entrar al Campionat de Mallorca, però el rival, el Bahía, va ser superior i la derrota per 88 a 37 els deixà en la sisena plaça final de lliga. Tot i la decepció del moment, l’equip ha realitzat una temporada espectacular competint al màxim amb un equip molt jove que de la mà d’en Joanma Bernabé, ha tingut una progressió espectacular.

En categoria preferent, els minis D5 SPORT SHOP segueixen mostrant el seu gran potencial i aconseguiren una nova victòria a ca sa del De la Cruz per 48 a 70. L’equip està realitzant una temporada molt bona i els nins estan creixent dia a dia en tots els aspectes del joc. El mini Vermell va jugar a casa contra el Porreres mostrant una molt bona actitud i els pre-minis PARERA ARQUITECTES jugaren a casa del Pollença fent un molt bon partit.

Les pre-mini AIXAM segueixen mostrant la seva millora i disfrutaren de jugar a casa del CB Capdepera i els nins de l’iniciació jugaren un molt bon partit amb els companys de LLucmajor.

DIADA DE L’ESCOLETA A CAPDEPERA

Els nins i nines de la nostra ESCOLETA varen gaudir dissabte matí d’una diada de bàsquet organitzada pel Consell de Mallorca i el CB Capdepera. Va ser un matí ben divertit per a tots els infants i les seves famílies.

EN RAFEL PASTOR ES DESIGNAT SELECCIONADOR DE 3X3 DE MALLORCA

En Rafel Pastor, actual entrenador de les júniors i ajudant del sénior femení, ha sigut escollit per la FBIB com a seleccionador de Mallorca de la modalitat de 3×3.

Una gran oportunitat ben merescuda i que ben segur serà una gran experiència.

CAMPUS DE BÀSQUET PER A NINS I PER A NINES A PARTIR DE 4 ANYS

Un cop acabada l’escola, els dies 24,27,28,29,30 de juny i l’1 de juliol de 9.00 hores a 14.00 hores (matinera de 8.00 a 9.00) el nostre Club organitza un Campus de Bàsquet amb la modalitat DIVER-BÀSQUET pels nins i nines més petitets i un campus de MILLORA TÈCNICA I TÀCTICA pels jugadors i jugadores en edat pre-mini, mini i infantil. Podeu demanar més informació al correu basquetmanacor@gmail.com o al telèfon 667025063

Deja una respuesta